a
a
a
a

āpša zīme DABĀ EJOT. KO ATNESI, TO AIZNESDabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Pasaules dabas fondu īsteno informatīvo kampaņu ar, mūsuprāt, ambiciozu mērķi. Proti, mainīt sabiedrības ieradumus, dodoties atpūsties dabā. Kampaņas moto ir “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes”.

 

Ar šo saukli mēs mudinām cilvēkus aizdomāties par saviem ieradumiem un mainīt tos:

  • piktogramma IEPAKOJUMSpievērst uzmanību līdzi ņemamo produktu iepakojumiem,
  • piktogramma ATKRITUMU DAUDZUMSnenest līdzi neko lieku, lai nerastos vēlme no tā pusceļā atbrīvoties,
  • piktogramma AIZNES ATKRITUMUSnemeklēt mazās atkritumu urnas pārgājienu maršrutos mežā, purvā vai citviet dabas objektos, bet gan nest tukšos iepakojumus sev līdzi un izmest tos lielajās atkritumu tvertnēs, piemēram, stāvlaukumos.

 

Kāpēc tas ir tik svarīgi?

  • piktogramma ATKRITUMU MAŠĪNAMazo urnu apsaimniekošana prasa gana lielus finanšu resursus gan Pārvaldei, gan pašvaldībām, gan zemju īpašniekiem. Pārvalde vien ik gadu mazo urnu apsaimniekošanai tērē vairākus desmitus tūkstošu euro, ko varētu ieguldīt, piemēram, jaunas infrastruktūras izveidē.
  • piktogramma NELĪDZENSAtkritumu apsaimniekošana dabas objektos un dabas takās ir ļoti sarežģīta apgrūtinātās piekļuves dēļ.
  • piktogramma PUTNS uz URNASBieži vien urnu saturu putni un dzīvnieki iznēsā pa apkārtni.
  • piktogramma PUDELE SLAZDSMums šķietami nevainīgie iepakojumi var kļūt par nāves slazdiem rāpuļiem, putniem un dzīvniekiem.

 

Lai atgādinātu ikvienam šo pavisam vienkāršo principu – ko atnesi, to aiznes! – dabas objektos un takās īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās tiek izvietotas 2000 informatīvās zīmes ar āpša attēlu un aicinājumu apdomīgai un atbildīgai rīcībai.

Kopā mēs varam rūpēties par tīru vidi, kas rada prieku mums pašiem un novērš apdraudējumu mežu, pļavu, purvu un ūdeņu iemītniekiem! Tāpēc aicinām ikvienu pašvaldību, uzņēmumu un organizāciju iesaistīties informatīvajā kampaņā, izvietojot vienoto informatīvo zīmi arī savās teritorijās.

 

 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.
Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli: