a
a
a
a

 

Rāznas Nacionālā parka dabas centrs

Pieteikties nodarbībai

Rāznas Nacionālā parka dabas centrs

Dabas centrs piedāvā iepazīties ar nozīmīgākajām dabas vērtībām Rāznas Nacionālajā parkā un to saglabāšanas un aizsardzības jautājumiem. Nodarbībās apmeklētāji iepazīs ezeru un mežu pasauli, atklās, kas mīt ūdeņos un ko ūdensaugi vai ūdensdzīvnieki spēj pateikt par ūdens kvalitāti, izzinās ledāja veidotās formas un mācīsies par skujkoku mežu īpatnībām uz osveida reljefa formām.

Izziņas procesā apmeklētāji izmanto dabas pētīšanas inventāru - palielināmo stiklu, mikroskopu, smeļamos sietiņus un noteicējus – un izmanto to, radoši un praktiski darbojoties – gan pētot ekspozīcijas telpā, gan dodoties dabā izziņas pārgājienos. Gada siltajos mēnešos dabas centra apmeklētāji aicināti piedzīvot jaunus iespaidus, dodoties pastaigā Sajūtu takā.

Dabas centrs organizē diskusijas, radošās darbnīcas un tematiskos pasākumus, kopā ar apmeklētājiem atklājot daudz jauna par cilvēka un dabas mijiedarbību un meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kā saglabāt dabas daudzveidību, vienlaikus ievērojot cilvēku vajadzības.

Sabiedrības izglītošanas pasākumi notiek arī ārpus dabas centra teritorijas, organizējot Zaļās pēcpusdienas bibliotēkās, tikšanās un ceļojošās izstādes un apmācību programmas pirmskolas izglītības iestāžu pedagogiem.

 

DABAS IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA

Ikona lejupielādētNODARBĪBU TĒMAS:
IZZINI DABU DABĀ. Pilns apraksts par neformālās izglītības iespējām dabas centros lejupielādei
Ikona darbs grupāsMĒRĶAUDITORIJA:
1.-12. klases skolēni, studenti un pieaugušie grupās līdz 20 cilvēkiem
Ikona vieta ārāNODARBĪBU VIETA:
Nodarbības/aktivitātes notiek iekštelpās un dabā: Rāznas ezera piekrastē, Akmeņu takā, Mākoņkalnā, Asariņa ezera apkārtnē, kā arī citviet Rāznas Nacionālā parka teritorijā
Iespējamas nodarbības Rēzeknē, Galdnieku ielā 8 vai pilsētvidē
Ikona pieteiktiesPIETEIKŠANĀS* NODARBĪBĀM:
Tiešsaistē vietnē www.tiekamiesdaba.lv
Regīna Indriķe, centra vadītāja  +371 29139677,  [email protected]  [email protected]
Diāna Selecka,  +371 25708126,  [email protected]
----
* Grupu apmeklējumam nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, vēlams vismaz trīs dienas iepriekš.

 

 

NODERĪGA INFORMĀCIJA

Ikona laiksDARBA LAIKS:
Darba dienās no plkst. 8.30-17.00; sajūtu taka pieejama no 01.05.-01.09.
Ikona par maksuMAKSA:
Rezervētās nodarbības par maksu. Skatīt Dabas aizsardzības pārvaldes vides izglītības pakalpojumu cenrādi.
Ikona adreseADRESE:
Skolas iela 3, Lipuški, Mākoņkalna pag., Rēzeknes nov. (pagasta pārvaldes telpās, ieeja no stāvlaukuma puses), LV-4626 Lat, lon: 56.290405, 27.43728
Ikona pieejama vieta ratiņkrēslāVIDES PIEEJAMĪBA:
Dabas centrs pieejams apmeklētājiem ratiņkrēslos

 

PASTĀVĪGĀ EKSPOZĪCIJA

Dabas izziņas ekspozīcija
Interaktīvā ekspozīcija "Iepazīsti un sajūti Rāznas Nacionālo parku!" iepazīstina ar Rāznas Nacionālā parka dabas vērtībām, dabas lieguma zonām, ezeru un mežu bagātībām. Tajā var iepazīties ne vien ar bagātīgu informatīvu un foto materiālu, bet arī var aktīvi darboties pie vairākiem aktivitāšu galdiem.

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.
Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli: