a
a
a
a

Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienas Eiropas Putnu dienu noskaņās

Atpakaļ

Ķemeru NP Ceļotāju dienu afiša

Šogad Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienas Eiropas Putnu dienu noskaņās notiks 30. septembrī un 1. oktobrī!

 

Programma 30. septembrim

Eiropas Putnu dienu noskaņas

9.00-13.00 un 14.00-17.00 Putnu vērošanas ekskursijas ar autobusu kopā ornitologu Dmitriju Boiko uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām. Dalībnieku skaits ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās:

10.00-18.00 Dabas fotogrāfa Andra Eglīša Latvijas putnu izstāde Mākslas takā Valguma mežā, atpūtas bāzē “Valguma Pasaule” www.valgumapasaule.lv Ieejas maksa Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienu laikā 30. septembrī un 1. oktobrī – 4,00 EUR. Izstādē iespēja satikt un izvaicāt fotogrāfiju autoru Andri Eglīti.

No 13.00 Valguma panorāmas restorānā – Ceļotāju dienas īpašais cienasts rudens krāsās un garšās.

Visas dienas garumā – iespēja veikt digitālo putnu trasi ar izlaušanās spēles elementiem pie Ķemeru Nacionālā parka dabas centra Meža mājā, Ķemeros. Nepieciešama uzlādēta viedierīce ar interneta pieslēgumu; jānoskenē pie dabas centra atrodamais QR kods un jāseko uzdevumiem.

 

Citas Ceļotāju dienu aktivitātes 30. septembrī

10.00-17.00 Ābolu žāvēšana, ievārījumu vārīšana un dažādas spēles Džūkstes Pasaku muzeja dārzā. Dalība ar muzeja biļeti pasākumā 3,00 EIRO, pirmsskolas vecuma bērniem - bezmaksas.

10.00 Ceļotāju dienas laivu brauciens pa Vēršupīti cauri Slokas ezeram un tālāk pa Vecsloceni kopā ar „Jūras laivām” (10–12 km, 3–4 h). Laivu brauciena sākumā Ķemeru Nacionālā parka dabas centra pārstāvju stāstījums par maršrutā sastopamajām dabas vērtībām. Cenas laivu nomai: vienvietīga (kajaks) – 35 EUR; divvietīga (kanoe, smaile) – 40 EUR. Pieteikšanās pa tālr.: 29466501 vai e-pastu: [email protected]. Vairāk: www.seakayak.lv; www.juraslaivas.lv

11.00 No Siliņupītes līdz Starpiņupītei - pastaiga un stāsti kopā ar vietējo gidu, iepazīstot Lapmežciemā pieejamos audio gidu maršrutus. Noslēgums pie ugunskura senajā zvejnieku sētā “Gaiķi”, kur būs iespēja iegādāties siltu zupu un tēju. Pastaigas garums ~ 4 km, ilgums ~ 2 h. Tikšanās vieta – degvielas uzpildes stacija MC Lapmežciemā. Lūgums iepriekš pieteikties, sūtot e-pastu uz [email protected]

11.00 Ģimeņu velobrauciens Ķemeru apkārtnē kopā ar Ķemeri Alternative Tours. Pa ceļam plānotas vairākas pauzes – apskatīsim Meža māju, Ķemeru kūrorta parku un ūdenstorni, būs pikniks ar ugunskuru un putnu vērošanas aktivitātēm pie Slokas ezera. Daļu maršruta – Slokas ezera pastaigu takas koka laipu posmu gar ezeru – mērosim kājām, stumjot riteni pie rokas. Kopējais maršruta garums ap 9km, bet precīzu ilgumu grūti prognozēt – pielāgosimies lēnākā braucēja tempam, nekur nesteidzoties, baudot dabu un viens otra sabiedrību. Līdzi jāņem labs noskaņojums, dzeramais ūdens, uzkodas un cepamlietas piknikam. Dalība bez maksas, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Pulcēšanās pie Ķemeru Nacionālā parka dabas centra Meža mājā, Ķemeros. Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Ķemeri Alternative Tours vietnē Facebook.

13.00-16.00 Radošā dabas mācība kopā ar dabas gidu Jāni Šlūki Jaunķemeros, restorāna “Neptūns” apkārtnē www.restoransneptuns.lv Vispirms pastaiga dabā, kopīgi atklājot un pētot dažādus dabas dārgumus mežā un jūras piekrastē, pēc tam radoša darbnīca, gūtajiem iespaidiem un zināšanām ļaujot pārtapt ģipša atspiedumos. Dalība bez maksas, bet obligāta iepriekšēja pieteikšanās: https://forms.gle/ZEHiC8szyE5TV5v58 Pēc tam mežu var turpināt iepazīt arī garšu veidā, baudot Ceļotāju dienas īpašo piedāvājumu no rudens meža veltēm restorānā “Neptūns”.

12.00-22.00 Īpašais piedāvājums ceļotājiem restorānā “Neptūns” www.restoransneptuns.lv - brūkleņu un Ķemeru ābolu siltais dzēriens 3,- Eur; sildošā meža sēņu zupa 4,50 EUR

18.00-20.00 Vakara koncerts laivās uz ūdens “Melnezera skaņas”. Piedalās mūziķi Ēriks Upenieks (ģitāra) un Ineta Rudzīte (vokāls). Ar savu laivu dalība bez maksas. Plašāka informācija un pieteikšanās www.laivukoncerti.lv

 

Programma 1. oktobrim

Eiropas Putnu dienu noskaņas

10.00-14.00 Izzinošas aktivitātes, spēles un uzdevumi kopā ar Ķemeru Nacionālā parka dabas centra darbiniekiem pie Kaņiera ezera putnu torņa. Putnu vērošana kopā ar biologu Viesturu Vintuli. Dalība bez maksas, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

10.00-18.00 Dabas fotogrāfa Andra Eglīša Latvijas putnu izstāde Mākslas takā Valguma mežā, atpūtas bāzē “Valguma Pasaule” www.valgumapasaule.lv Ieejas maksa Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienu laikā 30. septembrī un 1. oktobrī – 4,00 EUR. Izstādē iespēja satikt un izvaicāt fotogrāfiju autoru Andri Eglīti.

No 13:00 Valguma panorāmas restorānā – Ceļotāju dienas īpašais cienasts rudens krāsās un garšās.

12.00-15.00 Meistarklase ar dabas fotogrāfu Andri Eglīti "Kā veiksmīgāk nofotografēt putnus dabā" atpūtas bāzē “Valguma Pasaule” Pieteikšanās – līdz 30. septembrim ([email protected]; 29414022). Dalības maksa – 8,00 EUR (jeb divas biļetes Mākslas takā).

Visas dienas garumā – iespēja veikt digitālo putnu trasi ar izlaušanās spēles elementiem pie Ķemeru Nacionālā parka dabas centra Meža mājā, Ķemeros. Nepieciešama uzlādēta viedierīce ar interneta pieslēgumu; jānoskenē pie dabas centra atrodamais QR kods un jāseko uzdevumiem.

 

Citas Ceļotāju dienu aktivitātes 1. oktobrī

8.40 Izzinošs pārgājiens “Starp kukaiņiem, žņaudzējčūskām, dziedniecību un dzelzsbetonu” kopā ar vides inspektori, bioloģi un dabas fotogrāfi Ievu Pauniņu. Izmantojot pēdējo iespēju, pārgājienu sāksim no vēsturiskās dzelzceļa stacijas “Kūdra”, kas no nākamā gada tiek slēgta. Iepazīsim kūdras ieguves procesu un apskatīsim degradētus augstos purvus, kuros noris dabiskā atjaunošanās. Izpētīsim gleznaino Akača ezeru un apskatīsim aktīva augstā purva ainavu. Pavērosim putnus Slokas ezera putnu tornī un caur dažnedažādiem mežu biotopiem nokļūsim “Meža mājā”. Kulminācijā uzkāpsim Ķemeru augstākajā tornī. Un, kas zina, varbūt ieraudzīsim visretāk sastopamo čūsku Latvijā, kas vienlaikus ir arī žņaudzējčūska.

Pārgājiena garums ~12 km, grūtības pakāpe – vidēja, ilgums - ~ 4 h. Obligāti gumijas zābaki. Dalība bez maksas, bet nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās: https://forms.gle/NpVpJ41Q3e32bXfu8

Pasākums īpaši pielāgots vilcienu atiešanas laikiem. Tāpat lūgums ņemt vērā, ka pārgājiena maršruts ir t.s. “līnijveida”, ar sākumu vienā punktā un noslēgumu citā (bez atgriešanās sākuma punktā). Papildu informāciju un ieteikumus loģistikai atradīsiet pieteikuma anketā.

Pievienots plkst.:2023-09-18 15:22:00

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.
Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli: