a
a
a
a

Aicina uz siena talku dabas liegumā “Vecdaugava”

Atpakaļ

Siena zārds pļavā

Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) kopā ar biedrību "Vecdaugavieši" aicina ikvienu interesentu otrdien, 20. augustā, piedalīties dabas atjaunošanas talkā dabas liegumā "Vecdaugava" Rīgā. Talkas galvenais uzdevums ir nopļautās zāles un siena novākšana no pļavas.   

Talkas laikā kopā ar ekspertiem būs iespēja uzzināt vairāk par dabas vērtībām dabas liegumā “Vecdaugava” un pašiem iesaistīties to saglabāšanā, sagrābjot un novācot nopļauto. Noslēgumā talkotājiem būs izzinošas aktivitātes par pļavām un sātīga zupa.  

“Bioloģiski vērtīgo zālāju atjaunošana plašajā dabas liegumā pēc ilgāka pārtraukuma atsākās 2016. gadā. Ik gadu situācija šajās pļavās acīmredzami uzlabojas. Zālāji, kuri tiek regulāri atbilstoši apsaimniekoti, krasi atšķiras no tiem, kuri vēl tikai gaida sakopšanu.

Lieguma teritorija ir ārkārtīgi liela, un īsā laikā sakopt un apsaimniekot to visu nav viegli.  Tādēļ gadu no gada aicinām brīvprātīgos iesaistīties talkošanas iniciatīvā un ar savu artavu sekmēt šo vērtīgo zālāju un dabas daudzveidības saglabāšanu šajā teritorijā,” pauž pārvaldes Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.  

Pasākumam nepieciešama iepriekšēja pietiekšanās tiešsaistē www.tiekamiesdaba.lv sadaļā "Notikumu kalendārs". Pulcēšanās talkai – Rīgā, Vecdaugavas ielas galā pie Šeibeļa stadiona. 

Dabas daudzveidības apdraudējums vēl nesen bija novērojams vienā no dabas lieguma Vecdaugava pļavām, kas ilgāku laiku netika apsaimniekota. Laika gaitā šo pļavu parņēma krūmāji un invazīvās sugas. Pēc pļavas sakopšanas situācija mainījās – katru gadu aizvien kuplākā skaitā tur uzzied armērijas, jumstiņu gladiolas un citi aizsargājamie augi.  

Dabas liegums “Vecdaugava” ir Natura 2000 teritorija Rīgas pilsētā. Lieguma platība (kopumā 233 ha) ir nozīmīga klaju iekšzemes kāpu pļavu un jūrmalas pļavu aizsardzības teritorija. Šī ir lielākā jūrmalas armērijas atradne Latvijā, kā arī nozīmīga putnu ligzdošanas vieta, kur konstatētas desmit Latvijā un Eiropā aizsargājamas putnu sugas. 

Pievienots plkst.:2024-08-14 11:12:00

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.
Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli: